15. kolo, So 08.06 17:00

14. kolo, Ne 16.06 17:00

TJ Záryby

1. PÚ: Ostrá : Chotětov 1:1

V sobotu jsme odehráli první přípravné utkání v nově začínající sezóně. Doufejme, že tuto sezónu odehrajeme celou a nebude nám přibývat vrásek kvůli případnému dalšímu odložení zbytku zápasů. Nebudeme ale předbíhat a budeme si užívat momentální možnost běhat po hřišti a bavit diváky.

Naším prvním soupeřem byla Ostrá.. Tento klub do nedávna disponoval dvěma týmy mužů, kvůli finančním potížím bohužel byli v Ostré nuceni zrušit B tým a přihlásit pouze A tým do nejnižší krajské soutěže. I tak na nás čekal velmi mladý tým, proto jsme čekali za letního vedra hodně běhavý fotbal. Kulisa byla také výborná, když se na zápas přišlo podívat kolem stovky diváků. Nic tedy nechybělo tomu si po dlouhé době zahrát dobrý zápas.

Náš „A“ tým byl kvůli dovoleným a jiným záležitostem smíchán s „B“ týmem, aby dostali šanci všichni zúčastnění a hráči plnící si tréninkové jednotky. Zápas začal oťukáváním obou týmů, kdy se oba celky snažili neudělat chybu a vyzkoušet si kombinaci. To šlo domácím o něco lépe, a tak měli první poločas mírnou převahu. Naštěstí se v několika případech snažili kombinovat až do branky, naši obránci si s tímto poradili. I tak jsme do několika šancí pustili domácího hráče č.6, který si naštěstí neobul střelecké kopačky a v několika slibných situacích před naší brankou selhal. My jsme pečlivě bránili a naše obrana včetně našeho brankáře odolávala. I tak po naší jedné drobné chybě na pravé straně se ve 41. minutě domácí dostali k míči a nahráli ho na nabíhajícího útočníka do vápna. Ten lehce přidržen J. Linkem spadl a rozhodčí pískl penaltu. K míči se postavil domácí hráč č. 14 a pokutový kop proměnil, když našeho brankáře poslal na druhou stranu. Penalta se ovšem musela opakovat, jelikož jeden z domácích vběhl do vápna dříve. Při druhém pokusu náš brankář zůstal stát uprostřed a domácí útočník mohl slavit 1:0. Ke konci prvního poločasu domácí mohli navýšit skóre, když pokus z levé strany náš brankář reflexivně vyrazil, míč se však snášel zpět do brány, kde ho chtěl usměrnit domácí útočník, míč však netrefil dobře a tak ho z brány stačil vykopnout dobře se vracející M. Souček. Z naší strany lze zmínit dobrý pressing O. Součka, který 2x dobře vystihl rozehrávku domácího brankáře, nedokázali jsme však tyto šance gólově využít.

Ve druhém poločase jsme po prostřídání zlepšili svou aktivitu a domácí jsme dlouho do větších šancí nepouštěli a nedostávali se tolik pod tlak. Naopak jsme hrozili my svými brejky a ohrožovali soupeřovu branku. Dlouho se domácím dařilo odolávat, ale nakonec se nám v 71. minutě podařilo vyrovnat, když jsme přenesli nákopem míč z levé strany na pravou, kam si zaběhl P. Kern a ten tváří tvář brankáři nedal šanci a zakončil tak křižnou střelou do branky 1:1. Po obdržené brance se domácí opět trochu zvedli a několikrát zahrozili i ze standardních situací. Všechny střely jsme buď zblokovali nebo skončily v rukavicích brankáře. Na druhé straně mohl vstřelit gól P. Vyhlas, který si dobře pokryl míč ale z otočky netrefil branku. Na druhé straně největší šanci domácích za druhý poločas zneškodnil P. Ulman, když střelu z malého vápna na poslední chvíli vykopl na roh. Zápas tedy skončil smírně 1:1.

Zápas nám ukázal nedostatky, které musíme zlepšit, na druhou stranu nám ukázal, jak se má bojovat. Celý tým hrál hodně aktivně a s chutí. Ukázala se nám i nová akvizice v našem týmu J. Roháček. Přejeme mu hodně štěstí a ať se mu u nás daří.